TikTok отримав попередження від ЄС через поширення фейків після нападу ХАМАСу на Ізраїль

Джерело: ВВС

У Євросоюзі попередили соцмережу TikTok про “дезінформацію”, що почала розповсюджуватися на платформі на тлі нападу терористичної організації ХАМАС на Ізраїль. Зокрема у соцмережі спостерігається стрімке поширення дезінформації про війну, в тому числі неправильно маркованих відеороликів.

Як розповіли у виданні, ЄС надіслав листа генеральному директору компанії Шоу Зі Чу, закликавши його “терміново активізувати” зусилля і пояснити “, як TikTok дотримується європейського законодавства.

У ЄС переконані, що соцмережа повинна пам’ятати про свою популярність серед молоді.

“TikTok має особливе зобов’язання захищати дітей і підлітків від насильницького контенту і терористичної пропаганди, а також від викликів смерті і потенційно небезпечного для життя контенту. DSA (Закон про цифрові послуги – ред.) встановлює дуже чіткі зобов’язання, яких TikTok повинен дотримуватися”, – прокоментував єврокомісар з питань внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон.

Відомо, що в серпні 2023 року ЄС ввів нові закони, які регулюють тип контенту, дозволеного в інтернеті. Закон про цифрові послуги вимагає від так званих “дуже великих онлайн-платформ” активно боротися із “незаконним контентом” і показувати, що вони вжили для цього заходів на вимогу.

Угода DSA дозволяє Євросоюзу проводити перевірки і, якщо він буде незадоволений, – перейти до офіційного розслідування.

Відтак, якщо комісія вирішить, що платформа не дотримується вимог або не вирішує виявлені проблеми і ризикує завдати шкоди користувачам, можуть бути запроваджені більш радикальні заходи: великий штраф або ж навіть звернення до судів з проханням тимчасово заборонити платформу на території ЄС.

Близько 150 пропалестинських активістів увірвалися на склад компанії OIP Land Systems, що виробляє військову техніку для України, і пошкодили обладнання. Активісти думали, що техніка призначена для Ізраїлю.

Попри заборону урядом Віктора Орбана, тисячі людей вийшли на 30-й щорічний прайд у Будапешті, щоб відстояти свої права, протестуючи проти обмежень щодо ЛГБТК+ спільноти в країні.

Гурт «The Velvet Sundown», повністю створений штучним інтелектом, за два тижні зібрав понад 300 тисяч слухачів.

У Празі відбувся концерт рок-гурту AC/DC, який зібрав тисячі шанувальників. Серед глядачів помітили президента Чехії Петра Павела.

У суботу, 28 червня, президент Польщі Анджей Дуда прибув до України з прощальним візитом. Та один зі знімків викликав обговорення — на грудях його охоронця помітили символ Армії Крайової.