У львівських фондах виявили світлину Грінченка з унікальним автографом

Джерело: пресслужба “Дому Франка”

Працівники музею Івана Франка у Львові виявили у фондах та відцифрували фото Бориса Грінченка з унікальним автографом про мову.

“Працюючи над темою Франкових сучасників у межах проєкту “FrankoData: відкритий цифровий музей”, що реалізується спільно з Інститутом франкознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка та за підтримки Українського культурного фонду, фондові працівники знайшли та оцифрували світлину Бориса Грінченка, що датується 1901 роком”, – йдеться у дописі.

Зазначено, що на звороті фото містить унікальний автограф письменника:

“Вільна мова — то основа
Дужого життя.
Де німують — недугують,
Гинуть без пуття”.

Фото: дім Франка

Як повідомляється, щодо знахідки працівники музею звернулися по консультацію до грінченкознавців Дмитра Єсипенка – кандидата філологічних наук та Ірини Яковлевої – наукової працівниці Музею Бориса Грінченка, які підтвердили унікальність артефакту: наведений вище автограф публіциста ніколи не був опублікований. Тож працівники Дому Франка надали скан-копії унікальної світлини для фондів Музею Грінченка, а також для вміщення автографа у повне зібрання творів літературознавця.

Також в музеї розповіли, що крім цієї унікальної світлини, у фондах Дому Франка зберігаються й більш відомі спільні фотографії Івана Франка та Бориса Грінченка, датовані 1903 роком – роком знайомства двох видатних постатей української культури.

Фото: Дім Франка

  • Музей композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в с. Марківка Теплицького району Вінницької області, отримав у подарунок репліку дивана, який належав родині композитора.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.