Затримано агента ФСБ, який коригував удари росіян по Харкову

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідка Служби безпеки викрила агента ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на військову та промислову інфраструктуру Харківщини.

За даними правоохоронців, зловмисника затримали “на гарячому”, коли він здійснював дорозвідку місць ворожих влучань у Харкові.

За вказівкою окупантів він об’їжджав територію регіону та приховано фіксував наслідки російських повітряних атак на українські об’єкти.

Найбільше росіян цікавила інформація про можливі вогневі ураження місцевих заводів оборонно-промислового комплексу України.

Повідомлення з координати інфраструктурних об’єктів Харківщини та іншими отриманими відомостями російський агент надсилав своєму куратору з ФСБ через месенджер.

Для маскування сеансів зв’язку з агресором фігурант використовував сім-карти російських мобільних операторів, на які реєстрував анонімні акаунти.

За виконані завдання він отримував від окупантів грошову винагороду, що надходила на його криптогаманець.

Встановлено, що розвіддані потрібні були загарбникам для підготовки нових і коригування повторних ракетних та дронових ударів по прикордонному регіону нашої держави.

За даними слідства, ворожим поплічником виявися працівник місцевої фармацевтичної компанії, якого російська спецслужба завербувала у березні цього року.

У поле зору ФСБ він потрапив як активний користувач прокремлівських Телеграм-каналів, де неодноразово публікував власні антиукраїнські дописи.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільні телефони, які він використовував для комунікації з агресором.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зараз зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

  • На Дніпропетровщині затримано чоловіка, який працював на кремлівського “воєнкора” Татарського.
  • Кіберфахівці Служби безпеки викрили жінку, яка працювала на ФСБ РФ та коригувала російські ракетні атаки на передові позиції Донеччини. Вона збирала інформацію про розташування і маршрути переміщення ЗСУ в районі Краматорська та виявлення місцеперебування засобів радіоелектронної боротьби й протиповітряної оборони.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.