Ізраїль просить у США «екстрену військову допомогу» на $10 млрд – NYT
Джерело: The New York Times
Ізраїль звернувся до США з проханням про екстрену військову допомогу загальною вартістю 10 мільярдів доларів.
Як повідомляється, цю інформацію журналістам підтвердили три офіційні особи, знайомі із запитом.
За словами лідера демократичної більшості в Сенаті США Чака Шумера, у межах його візиту до Тель-Авіва обговорювалися постачання Ізраїлю 155-міліметрових боєприпасів, боєприпасів для системи протиракетної оборони “Залізний купол”, високоточних бомб і комплектів JDAM для перетворення стандартних бомб у високоточні.
Водночас зазначається, що американські законодавці та Білий дім зараз розробляють великий законодавчий пакет, який пов’язує в єдине ціле допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, а також фінансування витрат на укріплення кордону США з Мексикою.
- 15 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Джо Байдена сподівається просунути через Конгрес новий пакет озброєнь для Ізраїлю та України, вартість якого значно перевищуватиме 2 мільярди доларів.
- Президент США Джо Байден запевнив, що Вашингтон може одночасно надавати військову підтримку Україні та Ізраїлю у протистоянні Росії та ХАМАСу.
- США вже вдруге відправили до Східного Середземномор’я поблизу берегів Ізраїлю авіаносну ударну групу USS Dwight D. Eisenhower. Метою є “стримування ворожих дій проти Ізраїлю або будь-яких зусиль, спрямованих на розширення цієї війни після нападу ХАМАСу”.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.