Виробники «Кинджалів» досі отримують матеріали з країн ЄС в обхід санкцій – The Insider

Джерело: The insider

Підрядники оборонних підприємств, які займаються випуском гіперзвукових ракет “Кинджал”, досі не потрапили під санкції Заходу, тому вони продовжують імпортувати необхідні матеріали із країн Євросоюзу.

Як розповіли у виданні, після повномасштабного вторгнення держкорпорація “Ростех” наростила випуск “Кинджалів”, вартість яких обходиться Москві в 10 млн доларів за кожну ракету.

“Іскандери” та “Кинджали” виробляє “Конструкторське бюро машинобудування” (КБМ), що входить до холдингу високоточних комплексів “Ростеху”. Раніше The Insider вже публікувало статтю про мікросхеми зі США (Texas Instruments, Analog Devices та Altera), які використовуються в “Кинджалах”. Тепер вдалося встановити, що московське ТОВ “ЕТС Електронікс”, створене 2021 року, ввозить американські мікросхеми через китайську компанію ETC Electronics Limited.

“ЕТС Електронікс” брала участь у форумі “Армія-2022”, отримавши диплом від голови міноборони РФ Сергія Шойгу. Але під санкції ЄС поки що не потрапила.

За словами журналістів-розслідувачів, матеріали для виробництва “Кинджалів” завозять також з Європи. Так, згідно з сайтом держзакупівель, камери тепла та холоду (виробник Espec) КБМ отримує від московського ТОВ “Остек-Тест”.

“Ця фірма навіть під час війни, як показують дані ImportGenius, продовжила імпортувати обладнання Espec із Польщі. Відправником виступала компанія Intertrans Sp. z o.o. з міста Седльце (польська влада вже звернула на неї увагу)”, – зауважили у виданні.

Водночас там додали, що “особливо багато” постачань йде з Німеччини. Токарні верстати постачало ТОВ “KEB-Рус” – партнер німецької компанії KEB, який ввозить кабелі з ФРН.

Тоді як “мізки” для “Кинджалів” допомагає виробляти АТ “Радіант-ЕК”, яке постачає інтегральні мікросхеми. Компанія ввозить із Німеччини котушки та стрічки для захисного упакування електронних компонентів (відправник – Advantek Gmbh).

Запчастини до “Кинджалів” за аналогічною схемою ввозять й з інших країн ЄС. Так, з’ясувалося, що російське ТОВ “Сонатек”, яке має держконтракти з оборонними підприємствами РФ, пропонує “сучасне вимірювальне та металообробне обладнання від провідних світових виробників”. Торгові контрагенти компанії – UAB Breitto, UAB CUST LT (Литва), Baltic Shipping Agency LTD Sp. z o.o. (Польща), Hermis Ekspo SIA (Латвія), Groupe D’Investissement Financier SA (Бельгія), Aberlink Ltd (Велика Британія) та інші.

  • Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ на імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.

Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ. 6 липня прем’єр-міністр країни Кір Стармер повідомив, що він уже зазначив про це у телефонній розмові президентові Володимиру Зеленському та підтвердить позицію спільно з союзниками по НАТО на саміті Альянсу у Вашингтоні 9–11 липня.

7 липня, під час візиту до Одеси у день Військово-морських сил, новообраний міністр оборони Великої Британії Джон Хілі анонсував новий пакет для України, менш ніж через 48 годин після свого призначення.

7 липня президент Володимир Зеленський прибув до Одеси у день Військово-морських сил. Також місто відвідали міністр оборони й закордонних справ Нідерландів Рубен Брекельманс та Каспаро Вельдкамп, а також новопризначений міністр оборони Великої Британії Джон Хілі. Глава держави повідомив про “хороші новини” у співпраці щодо зміцнення українського флоту з цими країнами.

7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

7 липня перша леді Олена Зеленська повідомила, що вже з вересня українським школярам викладатимуть курс соціально-емоційного навчання “Уроки щастя”.