Заморожені в Бельгії російські активи принесли майже $3,2 млрд прибутку – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Заморожені в Бельгії російські активи, які перебувають під санкціями, принесли майже 3 мільярди євро (3,2 мільярда доларів) прибутку, а країни Європейського Союзу продовжують обговорювати, як використати кошти.

Результати бельгійської фінансової компанії Euroclear, опубліковані в четвер, 26 жовтня, показують, що іммобілізовані активи принесли 2,9 мільярда євро з моменту їх заморожування до третього кварталу цього року. Очікується, що ця цифра продовжить зростати.

Цифри розрахункової палати, що базується в Бельгії, ймовірно, активізують дискусію в ЄС щодо того, як швидко слідувати планам застосувати податок на надприбуток до прибутків, отриманих від заморожених активів Центрального банку Росії, і використовувати ці надходження для відновлення України.

За оцінками, понад 200 мільярдів євро суверенних активів, які потрапили під санкції, знаходяться в ЄС, причому більшість у Euroclead. Менші суми знаходяться в інших юрисдикціях G7 та в інших місцях.

Лідери ЄС планують обговорити цю тему на дводенному саміті, який розпочнеться 26 жовтня у Брюсселі.

“Необхідний рішучий прогрес, у координації з партнерами, щодо того, як будь-які надзвичайні доходи, що утримуються приватними особами, що походять безпосередньо від знерухомлених активів Росії, можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення та реконструкцію, відповідно до чинних договірних зобов’язань і відповідно до ЄС та міжнародне право”, – йдеться в проєкті заяви саміту.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.