Україна та Іспанія посилять співпрацю у сфері гарантування глобальної продовольчої безпеки

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки України Юлія Свириденко та надзвичайний і повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу обговорили ключові напрямки посилення економічної співпраці між країнами, зокрема і співпрацю у сфері гарантування глобальної продовольчої безпеки.

Юлія Свириденко зазначила, що глобальна продовольча безпека – це один з напрямків, де Україна розраховує на тісне співробітництво між країнами та висловила сподівання на підтримку Іспанії у сфері розмінування українських сільгоспземель та в питаннях експорту продовольства.

За даними очільниці Мінекономіки, станом на сьогодні більш ніж 170 тисяч квадратних кілометрів території України вважаються потенційно забрудненими мінами та снарядами, що не вибухнули. В тому числі – найбільш цінні сільськогосподарські землі.

“Сьогодні наша держава спільно з партнерами спрямовує зусилля на те, щоб очистити землі, здатні прогодувати десятки мільйонів людей не лише в Україні, але й в усьому світі якомога швидше”, — наголосила Юлія Свириденко.

Також, під час зустрічі були обговорені питання локалізації виробництва на території України, страхування воєнних ризиків для іспанських компаній, які співпрацюють з українським бізнесом тощо.

Нагадаємо, що під час проведення Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, що відбулася у Хорватії 11-12 жовтня, було заявлено, що Іспанія виділить 1,5 мільйона євро на підтримку гуманітарного розмінування в Україні.

Зокрема, для підтримки приватного сектора України Іспанія у липні 2023 року вирішила виділити 70 млн євро через Європейський інвестиційний банк на розбудову українського МСП.

Також Іспанія запроваджує два фінансові інструменти кожен по 30 млн євро: кредитні гарантії та відшкодування ризиків для іспанських компаній, які працюватимуть в Україні з реалізації проєктів відбудови.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.