Україна та Іспанія посилять співпрацю у сфері гарантування глобальної продовольчої безпеки
Джерело: Міністерство економіки України
Міністерка економіки України Юлія Свириденко та надзвичайний і повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу обговорили ключові напрямки посилення економічної співпраці між країнами, зокрема і співпрацю у сфері гарантування глобальної продовольчої безпеки.
Юлія Свириденко зазначила, що глобальна продовольча безпека – це один з напрямків, де Україна розраховує на тісне співробітництво між країнами та висловила сподівання на підтримку Іспанії у сфері розмінування українських сільгоспземель та в питаннях експорту продовольства.
За даними очільниці Мінекономіки, станом на сьогодні більш ніж 170 тисяч квадратних кілометрів території України вважаються потенційно забрудненими мінами та снарядами, що не вибухнули. В тому числі – найбільш цінні сільськогосподарські землі.
“Сьогодні наша держава спільно з партнерами спрямовує зусилля на те, щоб очистити землі, здатні прогодувати десятки мільйонів людей не лише в Україні, але й в усьому світі якомога швидше”, — наголосила Юлія Свириденко.
Також, під час зустрічі були обговорені питання локалізації виробництва на території України, страхування воєнних ризиків для іспанських компаній, які співпрацюють з українським бізнесом тощо.
Нагадаємо, що під час проведення Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, що відбулася у Хорватії 11-12 жовтня, було заявлено, що Іспанія виділить 1,5 мільйона євро на підтримку гуманітарного розмінування в Україні.
Зокрема, для підтримки приватного сектора України Іспанія у липні 2023 року вирішила виділити 70 млн євро через Європейський інвестиційний банк на розбудову українського МСП.
Також Іспанія запроваджує два фінансові інструменти кожен по 30 млн євро: кредитні гарантії та відшкодування ризиків для іспанських компаній, які працюватимуть в Україні з реалізації проєктів відбудови.
- Хорватія виділить 5 мільйонів євро, а Іспанія – 1,5 мільйона євро на потреби гуманітарного розмінування України.
- 5 жовтня Іспанія запропонувала Україні нові системи протиповітряної оборони та боротьби з безпілотниками для захисту енергетичної та портової інфраструктури.
- 24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України. Очікується, що всі засоби можуть бути передані Збройним силам України на початку серпня.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.