Пропалестинські активісти намагалися зірвати виступ Блінкена у Конгресі

Джерело: слухання у Конгресі

31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі, що неодноразово переривали протестувальники, які засуджували американських посадовців за підтримку “геноциду” палестинців у Газі.

Блінкен спільно з Остіном дали свідчення Комітету з асигнувань Сенату щодо запиту Байдена на 106 мільярдів доларів для фінансування планів щодо безпеки кордонів України, Ізраїлю та США.

Стверджуючи, що підтримка американських партнерів є життєво важливою для національної безпеки, Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких буде витрачено в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Блінкен заявив, що підтримка України з боку США зробила повномасштабне вторгнення для Росії “стратегічною катастрофою”.

Зауважимо, нині Палату представників очолюють республіканці, які виступають проти об’єднання двох пакетів. Також у США громадська підтримка допомоги Україні зменшується.

Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 24 червня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація протягом дня залишалася на Покровському напрямку.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив 24 червня, що європейська сторона є “дуже близькою” до завершення роботи над текстом безпекової угоди з Україною, тож цей документ може бути підписаний цього місяця, ймовірно, під час Європейської ради, що відбудеться у Брюсселі 27-28 червня.