У власність держави повернули землі оборони вартістю понад 24 млн грн
Джерело: пресслужба Офіс Генпрокурора
У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
Зауважується, що спецпрокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді домоглася повернення державі та оборонному відомству 3 га земель вартістю понад 24 млн грн.
У пресслужбі нагадали, що у 2009 році в порушення вимог законодавства Бориспільською районною державною адміністрацією поза межами власних повноважень передано у власність громадян землі військового полігону. Згодом землі відчужили приватні суб’єкти господарювання, а після чого передали в іпотеку державного банку під значну суму кредитних коштів.
Наголошується, що було фактично припинено право власності держави на землі оборони в обхід законодавчим заборонам, без згоди власника землі – Київської обласної державної адміністрації.
Верховний Суд підтримав позицію судів попередніх інстанцій про те, що земельні ділянки надано незаконно. Оскільки землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом, жодних погоджень щодо зміни цільового використання земель оборони не було.
Нині землі фактично повернуто державі та оборонному відомству.
- Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов компанії ДТЕК проти Росії щодо захоплених активів у тимчасово окупованому Криму.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
- “ПриватБанку” повернули контроль на 245 заправками, що належали компанії з групи “Приват” Ігорю Коломойському. Попри умови лізингу Центральний апеляційний господарський суд 1 листопада ухвалив рішення на користь банку.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.