Умєров зустрівся з міністеркою оборони Нідерландів: подякував за лідерство в коаліції F-16

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

2 листопада міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві з главою Міноборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Сторони зокрема обговорили надання F-16 та навчання українських пілотів.

Умєров зазначив, що був радий вітати в Києві міністерку оборони Нідерландів. Він також висловив вдячність пані Оллонгрен та її країні за лідерство в коаліції F16, включаючи готовність надати літаки та навчити пілотів.

Також глава оборонного відомства поінформував свою колегу про пріоритети в діяльності міністерства та ситуацію на передовій.

Раніше президент Володимир Зеленський зустрівся з міністеркою оборони Королівства Нідерланди Кайсою Оллонгрен, яка прибула з візитом до нашої країни.

Зауважимо, перший американський винищувач F-16, який Нідерланди дарують Україні, прибуде до тренувального центру Румунії протягом двох тижнів, заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Зазначається, що нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.