Ердоган сказав, що намагатиметься сприяти ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО
Джерело: Reuters
Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, але додав, що Швеція все ще не вжила достатніх заходів щодо курдських бойовиків.
Виступаючи перед журналістами під час повернення з Казахстану в п’ятницю, 3 листопада, Ердоган сказав, що Швеція вжила певних заходів щодо протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), а також щодо ембарго на поставки зброї Туреччині, але не щодо діяльності РПК у Швеції.
“Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили”, – сказав Ердоган журналістам у своєму літаку в суботу, 4 листопада.
Ердоган також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.
“Але ми намагатимемося максимально сприяти роботі (над ратифікацією заявки Швеції на вступ до НАТО). Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на даний момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно”.
Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом у закордонних справах перед голосуванням повної генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише це як закон.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що впевнений у приєднанні Швеції до оборонного Альянсу, одначе, відмовився передбачити точний час, коли це станеться.
- 9 липня Таїп Ердоган та глава США Джо Байден обговорили заявку Швеції на членство в НАТО.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.
- 24 жовтня парламент Угорщини відхилив пропозицію провести голосування стосовно заявки Швеції на вступ до НАТО, відклавши включення скандинавської країни до військового Альянсу.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.