Вчені, ймовірно, знайшли новий інструмент для виявлення хвороби Альцгеймера

Джерело: Newsweek

Вченим, можливо, вдалося відкрити новий діагностичний інструмент для розпізнавання ранніх стадій хвороби Альцгеймера.

На думку дослідників, хвороба пов’язана з аномальним накопиченням білків всередині та навколо клітин мозку, проте що саме викликає це, досі не встановлено.

Як розповіли у виданні, станом на сьогоднішній день ліків від хвороби Альцгеймера не існує. При цьому вказано, що нові ліки можуть принести полегшення пацієнтам та уповільнити розвиток симптомів, особливо якщо захворювання діагностовано на ранній стадії.

“Захворювання починає розвиватися за 20 років до появи симптомів, тому важливо виявити його на ранній стадії”, – пояснив один з авторів нового дослідження Пер Нільссон, доцент кафедри нейробіології, медичних наук і суспільства Каролінського інституту в Швеції.

Зазначається, що в 2022 році вчені розробили простий аналіз крові, який може виявити аномально складені білки і, отже, ранні ознаки хвороби Альцгеймера, перш ніж почнуть проявлятися симптоми хвороби.

Утім в останньому дослідженні Нільссон та його команда виявили характерну ознаку захворювання, яка може дозволити ще більш ранні діагностичні тести: збільшення метаболізму в гіпокампі мозку, частині мозку, що бере участь у пам’яті та навчанні.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.

Новий Папа Римський Лев XIV, ймовірно, продовжить спадщину свого попередника Франциска, виступаючи на збереження довкілля та служіння бідним і стражденним верствам населення в усьому світі.

Компанія Netflix розпочне тестування стрічки вертикальних відео у своєму мобільному додатку, щоб допомогти глядачам відкрити для себе щось нове для перегляду. Нововведення нагадує соцмережу TikTok.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.