Зараз не час забувати про боротьбу України — The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Якщо підтримка України Заходом похитнеться, єдиними переможцями будуть Путін і всі інші деспоти.

Серед хаосу на Близькому Сході про війну в Україні починають забувати. Президент Володимир Зеленський заявив, що конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС “перебирає фокус уваги” від того, що Росія продовжує бомбардувати його країну.

Насправді це було бажанням Кремля відтоді, як стало зрозуміло, що швидкої перемоги, якої прагнула Росія, не буде. Почалася війна на виснаження, і Росія може продовжувати її набагато довше, якщо тільки НАТО не продовжить постачати зброю Україні.

Але увага Заходу змістилися, на розчарування президента Зеленського, саме тоді, коли наземна війна ось-ось завершиться, оскільки осінні дощі ускладнюють пересування військ. Українське командування побоюється, що конфлікт зараз зайшов у глухий кут після того, як їхній контрнаступ на півдні досяг незначного прогресу, попри атаки на російські кораблі в Криму.

Велике занепокоєння Києва та надія Москви полягає в тому, що Захід втомився від затяжного конфлікту, ознаки цієї втоми з’явилися ще до нападу ХАМАС на Ізраїль.

Попри всі обіцянки підтримувати Україну “скільки буде потрібно”, втома від війни серед країн НАТО завжди була ризиком, а республіканці у США, коли країна робить найбільший внесок у військові зусилля України, скептично ставляться до подальших зобов’язань.

Без постійних поставок зброї наступної весни Україна зіткнеться з небезпечним моментом, коли росіяни переозброюються і мобілізують ще більше солдатів, щоб замінити тисячі втрачених. Україні пообіцяли американські винищувачі F-16, щоб протистояти контролю Росії в небі, але немає жодних ознак цих поставок, а пілотів все ще потрібно навчити.

Терміново потрібні кращі системи протиповітряної оборони, щоб зупинити безкарні удари Росії по містах та інфраструктурі. Якими б небезпечними не були нині події на Близькому Сході, Захід не повинен випускати з поля зору Україну та необхідність продовжувати її підтримку в боротьбі з російською агресією.

Це одна з причин, чому конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС має обмежитися знищенням терористичного угруповання, а не перерости у ширшу війну, яка затягне країни НАТО ще глибше.

Те саме відбувається з Ізраїлем, якому було обіцяно однозначну підтримку після атаки 7 жовтня, але тепер його змушують (навіть Вашингтон) припинити свої дії з гуманітарних міркувань. Скільки часу залишилося до того, як на Україну почнуть чинити тиск, щоб змусити її розглянути питання про врегулювання шляхом переговорів? Бенефіціарами будуть Путін та інші автократи.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.