Угорщина обіцяє блокувати процес переговорів з Україною щодо вступу до ЄС

Джерело: NOS

Угорщина планує блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС. Головний політичний радник прем’єра Угорщини Балаш Орбан заявив, що Будапешт вимагає виконати угорські вимоги щодо мови освіти.

За його словами, Угорщина нібито “завжди була прихильником зближення України з Європейським Союзом”, але ситуацію змінив мовний закон. Країна планує накласти вето до моменту розв’язання цієї проблеми.

“Нові закони зробили життя угорців в Україні нестерпним, – заявив Орбан. – У такий спосіб, діти, які ростуть в угорськомовних родинах в Україні, значно відставатимуть у навчанні, занепокоєні в Угорщині. Ми не можемо з цим змиритися”.

Орбан каже про запроваджений Україною закон, який зобов’язує нацменшини, серед яких угорці, отримувати щонайменше 70% освіти українською мовою.

Він пояснив, що позиція Угорщини полягає у тому, що: “Доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Європейського Союзу”.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.