У Повітряних силах пояснили, чому тривоги під час злету МіГів стали довшими

Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону

В Україні почастішали повітряні тривоги, пов’язані зі злетом російських винищувачів МіГ. Раніше подібні тривоги тривали недовго, однак зараз – по декілька годин. У Повітряних силах пояснили, чому.

За словами Ігната, раніше тривоги під час злетів МігГ-31 тривали близько 20 хвилин або близько 1,5 години.

“Це відпрацьовувалися зліт та посадка, тренувальні польоти передусім. Так, були тривоги 1,5 години – це час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне, тобто літає, поки не витратить все пальне. І повертається на базу”, – пояснив він.

Однак зараз окупанти почали виконувати інші завдання на винищувачах, зокрема – дозаправку у повітрі.

“Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає фактично удвічі”, – додав речник.

Ігнат також пояснив, що МіГ-31 є різні, різних модифікацій. Цей винищувач, зокрема, несе загрозу, особливо коли є інформація, що на борту може бути ракета “Кинджал”.

“Скільки за часом… Якщо, 1,5 години – штатне відпрацювання пального, дозаправка в повітрі – це 1-1,5 години можна додавати до того часу. Тому до 3 годин – можливий такий варіант”, – зазначив Ігнат.

  • Вночі 10 листопада війська РФ атакували країну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей знищено силами ППО.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.