У Повітряних силах пояснили, чому тривоги під час злету МіГів стали довшими
Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону
В Україні почастішали повітряні тривоги, пов’язані зі злетом російських винищувачів МіГ. Раніше подібні тривоги тривали недовго, однак зараз – по декілька годин. У Повітряних силах пояснили, чому.
За словами Ігната, раніше тривоги під час злетів МігГ-31 тривали близько 20 хвилин або близько 1,5 години.
“Це відпрацьовувалися зліт та посадка, тренувальні польоти передусім. Так, були тривоги 1,5 години – це час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне, тобто літає, поки не витратить все пальне. І повертається на базу”, – пояснив він.
Однак зараз окупанти почали виконувати інші завдання на винищувачах, зокрема – дозаправку у повітрі.
“Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає фактично удвічі”, – додав речник.
Ігнат також пояснив, що МіГ-31 є різні, різних модифікацій. Цей винищувач, зокрема, несе загрозу, особливо коли є інформація, що на борту може бути ракета “Кинджал”.
“Скільки за часом… Якщо, 1,5 години – штатне відпрацювання пального, дозаправка в повітрі – це 1-1,5 години можна додавати до того часу. Тому до 3 годин – можливий такий варіант”, – зазначив Ігнат.
- Вночі 10 листопада війська РФ атакували країну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей знищено силами ППО.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.