Україна може атакувати нафтогазову інфраструктуру Росії – Галущенко

Джерело: Politico

Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.

Український міністр розповів, що окупанти регулярно здійснюють кібератаки на українські електромережі і, як очікується, взимку посилить ракетні обстріли.

Заява Галущенка про відповідь на обстріли повторює слова президента України Володимира Зеленського, який місяць тому сказав, що на російські таки взимку буде “відповідь”.

На запитання про те, чи може ця “відповідь” включати атаки на нафтогазову інфраструктуру РФ, Галущенко відповів ствердно.

“Це було б справедливо. Відповідаючи [на атаку Росії], ми відповімо тим же підходом, атакуючи їхню енергетичну інфраструктуру”, – сказав він.

Галущенко применшив ідею про те, що атаки на здатність Росії видобувати або транспортувати нафту і газ призведе до стрибка цін, сказавши, що інші виробники можуть компенсувати пропозицію.

“Атаки на інфраструктуру не були б настільки критичними для цін, особливо коли ви говорите про газ і нафту. Я маю на увазі, що це те паливо, яке можна купити не тільки в Росії. Я впевнений, що світ міг би впоратися”. – сказав Галущенко.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.