Денис Шмигаль зустрівся з головою МЗС Великої Британії: обговорили військову підтримку

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся у Києві з новопризначеним державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Девідом Кемероном.

Під час зустрічі сторони обговорили військову, фінансову та санкційну підтримку. Окрему увагу приділили питанню конфіскації заморожених російських активів на потреби відновлення України.

Крім того, прем’єр-міністр України та міністр закордонних справ Великої Британії обговорили підтримку українського експорту. Зокрема страхування воєнних ризиків.

“Символічно, що саме з британськими компаніями уряд України створив новий механізм страхування суден. Розраховуємо на розвиток співпраці в цьому напрямку”, – зазначив Денис Шмигаль.

Також очільник українського уряду подякував Великій Британії за тренування українських військових: “Покладаємося на подальшу підтримку нашої країни на шляху до НАТО”.

Зокрема, Денис Шмигаль наголосив, що перший міжнародний візит Девіда Кемерона на посаді очільника МЗС саме в Україну свідчить про високий та беззаперечний рівень підтримки з боку британського уряду.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.