Литва передала Україні нову партію електрогенераторів 

Джерело: пресслужба Міністерства національної оборони Литви

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас в п’ятницю, 17 листопада, заявив, що Литва надала нову партію військової підтримки Україні, у якій є генератори, ліжка і сухі пайки, необхідні українським солдатам на полі бою.

Зазначають, що передані Україні стаціонарні електрогенератори автоматично вмикають двигун при припиненні електропостачання від стаціонарних електромереж і вимикають його при відновленні електропостачання. При заповненому баку електрогенератор може безперервно працювати не менше 8 годин при повному навантаженні. 

До того ж, ці електрогенератори захищені від впливу навколишнього середовища і можуть працювати при температурі від -30 ℃ до +40 ℃.

У міністерстві додають, що окрім передачі Україні військової техніки та обладнання, Литва активно навчає українських військових, забезпечує лікування та реабілітацію поранених українців, організовує консультації експертів та виділяє кошти міжнародним фондам підтримки України.

Литва також розробила довгостроковий план підтримки України на 200 мільйонів євро на 2024 – 2026 роки. 

Загальна вартість підтримки, яку Литва вже надала Україні, становить понад 1 мільярд євро.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.