Туреччина, Румунія та Болгарія захистять тимчасовий зерновий коридор від російських мін
Джерело: Bloomberg
Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.
Російські міни стали загрожувати судам внаслідок воєнних дій, які Росія розпочала проти України.
Зауважується, що новий підрозділ, що є власною ініціативою трьох чорноморських країн НАТО, зможе захистити тимчасовий зерновий коридор.
Заступники міністрів оборони трьох країн планують зустрітися в Анкарі 22 листопада, щоб спробувати остаточно узгодити деталі завдань підрозділу з розмінування. Поки що незрозуміло, чи буде також підписана остаточна угода після дводенної зустрічі, повідомили три джерела.
І попри те, що робота мінних тральщиків не вважатиметься операцією НАТО, діяльність нового підрозділу стане першою спільною акцією країн Альянсу в Чорному морі з початку війни РФ проти України.
Нагадаємо, у липні в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
Окрім цього, 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg.
- Станом на 29 жовтня через Чорноморський гуманітарний коридор пройшло 53 судна, які доставили у світ понад 2 мільйони тонн української сільськогосподарської продукції та інших вантажів.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.