Китай вимагає від РФ нових знижок на газ та не бажає інвестувати у проєкт «Сила Сибіру – 2»

Джерело: The South China Morning Post

Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.

Китай не має наміру інвестувати у газопровід, пропонуючи Росії самостійно сплатити багатомільярдний рахунок за будівництво.

Окрім цього, КНР вимагає нових знижок на російський газ.

Читайте також: Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg

Одначе, як зауважило джерело видання, Китай може вимагати “будь-яких знижок”, оскільки у Путіна навряд чи є вибір. Нині глава РФ “перебуває під величезним тиском”, оскільки за відсутності газопроводу, Росії буде нікуди подіти значні обсяги газу.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Кремль відчайдушно потребує порятунку з Китаю, пропонуючи збільшити постачання газу вп’ятеро — до 100 млрд кубометрів на рік. Водночас проєкт трубопроводу “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубів, який президент РФ Володимир Путін просуває майже 8 років, так і не зустрів ентузіазму в Пекіні.

Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, у жовтні китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.

На початку листопада у держдумі РФ закликали готуватися до рекордних збитків “Газпрому”.

До станції “Академік Вернадський” прилетіла єгипетська чапля Ці птахи зазвичай мешкають на всіх континентах, окрім Антарктиди, проте іноді трапляється, що вони випадково потрапляють на територію української станції.

Італія, ймовірно, вимагатиме від банку UniCredit якнайшвидшого виходу з Росії.

Рідкісну обкладинку платівки альбому “Nevermind” рок-гурту Nirvana, підписану всіма трьома учасниками колективу, виставили на аукціон.

16 квітня Сейм Латвії остаточно ухвалив рішення про вихід країни з Оттавської конвенції, що забороняє використання, зберігання та виробництво протипіхотних мін.

Віцепрем’єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про “суттєвий прогрес” у перемовинах зі США щодо угоди про корисні копалини.