Японія приєднається до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України

Джерело: Kyodo

Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.

У межах проєкту, який планує очолювана Сполученими Штатами Америки “Контактна група з оборони України”, Сили самооборони Японії нададуть Україні обладнання для розмінування та співпрацюватимуть у підготовці особового складу.

Зокрема, зазначається, що міністр оборони Японії Мінору Кіхара незабаром оголосить про план країни приєднатися до групи в галузі інформації та технологій, щоб допомогти підвищити кібербезпеку України.

Цей крок зроблено на тлі того, що Японія активізувала зусилля щодо надання небойової допомоги Україні, включаючи її можливе відновлення, оскільки суворі правила Японії щодо експорту зброї та боєприпасів відповідно до положень Конституції про відмову від війни не дозволяють їй пропонувати пряму військову допомогу.

Наразі деталі невідомі. У Kyodo зазначили, що Японію можуть попросити надати оборонне обладнання для знищення мін, експорт якого заборонено внутрішніми правилами.

Водночас Японія вже поставила в Україну засоби виявлення мін і провела навчальні програми для персоналу з розмінування. Також Японія домовилася з Камбоджею співпрацювати в знешкодженні російських мін і бомб, що не розірвалися в Україні.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.