Понад 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну
Джерело: МОЗ України
Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив вакцину в країну, далі її буде розподілено між усіма областями.
203 тисячі доз оновленої вакцини Україна отримала в межах міжнародної ініціативи СOVAX. Це глобальна ініціатива, що працює з урядами та виробниками, аби забезпечити доступ до вакцин проти COVID-19 по всьому світу – як у країнах з високим рівнем, так і з низьким рівнями доходів населення. Зробити щеплення цією вакциною можуть, зокрема, і діти від 12 років.
“Бівалентну вакцину адаптовано спеціально для захисту проти штаму “Омікрон”. Зараз територією України циркулює понад 13 штамів “ковіду”, тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму “Омікрон”, який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області”, – розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У МОЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням в разі хвороби. Щеплення – безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини “Janssen” (виробник “Johnson&Johnson”) та “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник “Pfizer” – вакцина “Comirnaty” для дітей).
Загалом з початку епідсезону, який починається в Україні в жовтні, понад мільйон українців захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19.
- Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.
- Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
Колишній очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна повинна стати членом НАТО, аби у майбутньому вона не напала на Росію у “реваншистському” настрої.
Триває 1036-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 779 тисяч.
У Кривому Розі завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару РФ по багатоповерхівці міста 24 грудня.
25 грудня відзначають Різдво Христове та Хануку.
За даними синоптиків у середу, 25 грудня, у більшості областей очікується суха погода.