В Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що в межах проєкту “Мистецтво допомагати” в Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги.

28 листопада під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Ростислав Карандєєв поінформував учасників засідання про реалізацію проєкту МКІП “Мистецтво допомагати”, що втілюється в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді.

Мета проєкту МКІП – забезпечити комплексну психосоціальну підтримку громадянам України завдяки залученню фахівців закладів культури, мистецької освіти та бібліотек. Також ініціатива сприяє формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.

Проєкт містить три компоненти: бібліотеки як простір для отримання психологічної підтримки, навчання працівників та студентів закладів мистецької освіти та створення відеорекомендацій щодо відвідування культурних заходів.

Наразі завершено І етап тренінгів з першої психологічної допомоги для фахівців вищих навчальних закладів галузі мистецької освіти. Завдяки тренінгам викладачі дізналися, як вчасно й правильно надавати першу психологічну допомогу, як піклуватися про власне психічне здоров’я, підтримувати емоційний стан студентів та визначати гострий і накопичений стрес.

До тренінгів, що проходили в Києві, Харкові, Одесі, Кропивницькому та у Львові, долучилися близько 140 учасників. Навчання проводилось спільно з Українським Червоним Хрестом та Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти. Незабаром стартує ІІ етап тренінгів.

“Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки” – це пріоритетний напрям проєкту “Мистецтво допомагати” на 2024 рік. Зокрема, ми плануємо створити умови на базі бібліотечних закладів, де населення зможе отримати  психосоціальну підтримку”, – наголосив Ростислав Карандєєв.

Він додав, що завданнями напряму є підвищення рівня обізнаності працівників бібліотек щодо ментального здоров’я, навичок самодопомоги та способів підтримки психоемоційного стану відвідувачів.

Реалізація проєкту “Мистецтво допомагати” у сфері психічного здоров’я є одним із пріоритетних завдань МКІП. Також міністерство посилило свою інституційну спроможність в реалізації психосоціальної допомоги, зокрема, створено відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я.

Начальник штабу збройних сил Польщі Веслав Кукула заявив, що Польщі знадобиться набагато більша армія, чого може бути важко досягти, враховуючи старіння населення країни, якщо вона хоче захистити себе від війни.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.