В Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що в межах проєкту “Мистецтво допомагати” в Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги.
28 листопада під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.
Ростислав Карандєєв поінформував учасників засідання про реалізацію проєкту МКІП “Мистецтво допомагати”, що втілюється в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді.
Мета проєкту МКІП – забезпечити комплексну психосоціальну підтримку громадянам України завдяки залученню фахівців закладів культури, мистецької освіти та бібліотек. Також ініціатива сприяє формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.
Проєкт містить три компоненти: бібліотеки як простір для отримання психологічної підтримки, навчання працівників та студентів закладів мистецької освіти та створення відеорекомендацій щодо відвідування культурних заходів.
Наразі завершено І етап тренінгів з першої психологічної допомоги для фахівців вищих навчальних закладів галузі мистецької освіти. Завдяки тренінгам викладачі дізналися, як вчасно й правильно надавати першу психологічну допомогу, як піклуватися про власне психічне здоров’я, підтримувати емоційний стан студентів та визначати гострий і накопичений стрес.
До тренінгів, що проходили в Києві, Харкові, Одесі, Кропивницькому та у Львові, долучилися близько 140 учасників. Навчання проводилось спільно з Українським Червоним Хрестом та Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти. Незабаром стартує ІІ етап тренінгів.
“Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки” – це пріоритетний напрям проєкту “Мистецтво допомагати” на 2024 рік. Зокрема, ми плануємо створити умови на базі бібліотечних закладів, де населення зможе отримати психосоціальну підтримку”, – наголосив Ростислав Карандєєв.
Він додав, що завданнями напряму є підвищення рівня обізнаності працівників бібліотек щодо ментального здоров’я, навичок самодопомоги та способів підтримки психоемоційного стану відвідувачів.
Реалізація проєкту “Мистецтво допомагати” у сфері психічного здоров’я є одним із пріоритетних завдань МКІП. Також міністерство посилило свою інституційну спроможність в реалізації психосоціальної допомоги, зокрема, створено відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я.
- В Україні у межах ініціативи “Ти як?” запустили програму для підвищення продуктивності українців.
- Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність глобальним пріоритетом охорони здоров’я. Тож створено нову комісію, що покликана розв’язати проблему самотності як глобальну загрозу здоров’ю людства.
- Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.