Єврокомісія назвала «неприпустимим» блокування вантажівок на польсько-українському кордоні

Джерело: Reuters

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Єврокомісія може вжити заходів проти польських далекобійників. Єврокомісарка з питань транспорту Адіна Валеан назвала ситуацію неприйнятною.

Цілодобова блокада на чотирьох прикордонних переходах почалася в понеділок, у результаті якої понад тисячу вантажівок кілька днів стоять у кілометрових чергах.

Польські далекобійники скаржаться, що програють українським компаніям, які пропонують нижчі ціни на свої послуги та перевозять вантажі в межах ЄС, а не лише між блоком та Україною.

Я підтримую право людей на протести, але весь ЄС, не кажучи вже про Україну, країну, яка зараз перебуває у стані війни, не можна взяти в заручники, блокуючи наші зовнішні кордони.

Комісія залишає за собою право втручатися в забезпечення дотримання правил і застосування закону, додала вона.

Довідка. Польські перевізники блокують рух вантажівок з України від 6 листопада. Спершу рух перекрили на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.

Вже 23 листопада почалась блокада ще одного пункту пропуску – “Шегині – Медика”.

Мета блокування – домогтися від уряду України повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Зокрема протестувальники вимагають, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Україна звернулася з офіційною нотою до МЗС Польщі з вимогою термінового розблокування кордону, оскільки блокада створює реальні загрози для життя і здоров’я людей.

Відомо, що в очікуванні розблокування кордону померло вже двоє українських водіїв.

У розслідуванні Guildhall заявили, що польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої ​​конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.