Близько 90% коштів американської допомоги Україні «витрачаються всередині США» – WP
Джерело: The Washington Post
Переважна частина американської військової допомоги для України витрачається всередині США. Зокрема кошти спрямовуються на виробництво нової зброї або заміну тієї, що була відправлена з американських запасів.
Так, зі схвалених Конгресом США 68 мільярдів доларів близько 90% йдуть саме американцям.
Як розповіли у виданні, в США виробляється багато основних систем озброєнь для України. Ці процеси відбуваються на 117 виробничих лініях у 31 штаті та 71 місті США.
Примітно, що 31 сенатор і член Палати представників, чиї штати або округи отримують гроші, що виділяють для України, проголосували проти або обмежили допомогу Києву.
“У той час, коли обидві головні партії змагаються, щоб отримати голоси робітничого класу та зміцнити виробничу базу США, наша військова допомога Україні забезпечує значні грошові вливання у заводи по всій країні, що, своєю чергою, приносить користь американським робітникам. Це також створює робочі місця та можливості для місцевих постачальників, магазинів, ресторанів та інших підприємств, які підтримують заводи з виробництва зброї”, – пояснюється в матеріалі.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг “впевнений”, що США продовжуватимуть постачання зброї в Україну, попри політичну блокаду у Вашингтоні.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.