Пентагон переніс постачання Україні далекобійних GLSDB на наступний рік – Reuters

Джерело: Reuters

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

Доставка в США компанією Boeing, генеральним підрядником GLSDB, відбудеться наприкінці грудня. Перед відправкою в Україну боєприпаси пройдуть кілька місяців випробувань.

Представник Пентагону зазначив, що у відомстві очікують на “надання цієї головної можливості на початку 2024 року після успішної перевірки”.

Угоду про початок виробництва GLSDB підписали у березні.

Україна потребує GLSDB для збільшення можливостей через обмежену кількість ракет ATACMS радіусом дії у 160 км. Це дозволить українським військовим вражати цілі на удвічі більшій відстані, яку досягають ракети, які зараз випускає система HIMARS, що постачається США, і змусить Росію перемістити свої постачання ще далі від лінії фронту.

Довідка. GLSDB — малогабаритні високоточні боєприпаси. GLSDB створені компанією Boeing спільно з компанією SAAB і перебувають у розробці з 2019 року. GLSDB є невеликою керованою крилатою авіабомбою GBU-39 масою 130 кілограмів зі встановленим ракетним двигуном від реактивного снаряда М26. Це необхідно для запуску з наземної пускової установки. Для цього під HIMARS готують нову модифікацію пускової установки. Під час від’єднання ракетного двигуна, бомби розкриваються в повітрі, що істотно збільшує дальність ураження. Завдяки ракетному двигуну, дальність польоту бомби сягає приблизно 150-160 кілометрів.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
  • Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
  • 19 жовтня Дмитро Кулеба повідомив, що постачання ATACMS здійснюватимуть на постійній основі.
  • 20 листопада Пентагон оголосив про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на 100 млн доларів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.