Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії «зламали кібергрупи, пов’язані з РФ й КНР»

Джерело: The Guardian

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

Британська влада не має точної інформації, коли ІТ-системи зламали вперше. Водночас джерела видання поінформували, що порушення вперше виявлені ще в 2015 році. Тоді експерти зрозуміли, що в комп’ютерній мережі Селлафілда вбудовано шкідливе програмне забезпечення.

Розслідування, проведене газетою, виявило, що ІТ-системи в Селлафілді були зламані кібергрупами, тоді як джерела припускають, що вони, ймовірно, отримали доступ до конфіденційних матеріалів високого рівня.

Джерела припускають, що, ймовірно, іноземні хакери отримали доступ до найвищих рівнів конфіденційних матеріалів на сайті, — зазначили у виданні.

Повідомляється, що минулого року об’єкт взяли під спецконтроль. Одначе, у майбутньому планують притягнути до відповідальності винних за ситуацію.

Довідка. Атомний комплекс Селлафілд відкрили у 1956 році. Об’єкт займає шість квадратних кілометрів площі на узбережжі Ірландського моря та є одним із найнебезпечніших у світі. У різні роки на комплексі виробляли збройовий плутоній (від 1950 року), виготовляли паливо для АЕС, переробляли відпрацьоване ядерне паливо, працювала АЕС (від 1956 до 1983 року). Комплекс перейменовували на Віндскейл, але 1981 року назву повернуто. Нині на ньому розташоване найбільше сховище плутонію на планеті, а також розлоге сміттєзвалище ядерних відходів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.