Оборонці півдня знищили ворожий пункт управління зенітно-ракетного комплексу «Витязь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 5 грудня Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань, знищуючи ворожий особовий склад ворога та російську техніку.

Зокрема за минулу добу ворогу завдано втрат:

  • 41 окупант;
  • 9 гармат;
  • зенітно-ракетний комплекс “Оса”;
  • станція радіоелектронної боротьби “Поле- 21”;
  • 4 БпЛА “Shahed-136”;
  • 12 одиниць автобронетехніки;
  • 1 човен.

Окрім цього, українським захисникам вдалося знищити пункт боєпостачання,  спостережний пункт, пункт управління БпЛА та пункт управління зенітно-ракетного комплексу “Витязь”.

Зауважимо, в Україні триває 650-та доба повномасштабної війни з російським агресором. За цей час, станом на 4 грудня, ЗСУ знищили більш як 333 тисячі загарбників.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 3 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах та 7 по артилерійських засобах противника.

Довідка. ЗРК “Витязь” – російське озброєння протиповітряної оборони, покликане збивати літаки та ракети. Складається з трьох модулів: пункту бойового управління, де перебуває командний склад, радіолокаційної станції, вона пеленгує ціль у небі, і пускової установки з ракетами, що збивають ціль. Максимальна дальність ураження ракети 60 кілометрів.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.