ЗМІ: Союзники Орбана спробують обговорити з республіканцями припинення підтримки України
Джерело: The Guardian
Найближчими днями союзники прем’єра Угорщини Віктора Орбана планують провести закриту зустріч із республіканцями у Вашингтоні, щоб домогтися припинення американської військової підтримки України.
11 грудня члени Угорського інституту міжнародних відносин і співробітники посольства Угорщини у Вашингтоні розпочнуть дводенний захід, організований консервативним аналітичним центром Heritage Foundation.
Як зазначається, перший день міститиме панельні промови про війну РФ проти України, а також такі теми, як трансатлантичні культурні війни. Очікується, що на заході будуть присутні Магор Ерньєі, міжнародний директор Центру фундаментальних прав та колишня амбасадорка при експрезиденті Дональді Трампі Келлі Каррі, котра, одначе, зауважила, що відмовилася від заходу.
Згідно з джерелом серед республіканців, деяких присутніх, зокрема й членів Конгресу від республіканців, запросили приєднатися до переговорів за зачиненими дверима наступного дня.
Зустріч відбудеться на тлі напружених дебатів у Вашингтоні відносно майбутнього України. Минулого тижня Білий дім попередив, що без дій Конгресу кошти на закупівлю додаткового озброєння та обладнання для Києва закінчаться до кінця року. Однак, у середу республіканці в Сенаті заблокували законопроєкт про надзвичайні витрати на фінансування озброєння для України.
Читайте також: Через позицію Орбана щодо України у ЄС назріває політична криза – Politico
Дипломатичне джерело, близьке до посольства Угорщини, повідомило, що “Орбан упевнений, що допомога Україні не пройде в Конгресі. Тож також намагається заблокувати допомогу з боку ЄС”.
- 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
- Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре розкритикував Захід через підтримку України. На думку політика, така допомога лише шкодить українцям.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.