Під час штурмів солдати РФ прикриваються українськими військовополоненими (відео)
Джерело: “Радіо Свобода”
Журналістам вдалося отримати відео з дрона, на якому група військових армії Росії на одному з напрямків фронту, ймовірно, веде трьох полонених попереду себе, ведучи вогонь за їхніми спинами.
Розслідувачі верифікували відео і чітко визначили локацію, де відбувалися події. Запис відбувся на Запорізькому напрямку в районі Роботиного, одначе, на прохання самих військових точне місце подій не вказують.
На записі група російських солдатів веде трьох українських військовополонених. Разом з тим веде вогонь за їхніми спинами.
Українські військові наголошують, що так росіяни прикриваються полоненими під час штурмових дій, аби змусити наших оборонців на позиціях не відкривати по них вогонь.
Радіо Свобода отримало відео із дрона, на якому видно, як група військових армії Росії веде трьох полонених вперед, а за їхніми спинами веде вогонь. pic.twitter.com/yx1Mi7t1GI
— Радіо Свобода (@radiosvoboda) December 13, 2023
Натомість вдалося встановити, що на цьому напрямку розташовані російські війська 234-го десантно-штурмового полку у складі 76-ї десантно-штурмової дивізії армії РФ.
Згідно з кадрами, російські солдати почали відступати під час бою, відіславши беззбройних полонених назад, а потім вистрелили в бік одного з них. Наразі доля українського бійця невідома.
Використовуючи осіб, які не є бойовою одиницею, як живий щит…- є грубим порушення норм міжнародного гуманітарного права, — пояснила юристка у сфері міжнародного кримінального права Анна Вишнякова.
Як зазначив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, у разі підтвердження відео, це буде “пряме порушення Женевських конвенцій”.
Довідка. Правовий статус військовополоненого визначено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 року (далі – Конвенція), яку було ратифіковано Указом ПВР УРСР від 03.07.1954 року, а для України Конвенція набула чинності 03.01.1955 року.
Положення Конвенції застосовуються не лише в мирний час, а й:
- в усіх випадках оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту, що може виникнути між двома чи більше Високими Договірними Сторонами, навіть якщо стан війни не визнаний однією з них;
- в усіх випадках часткової або повної окупації території Високої Договірної Сторони, навіть якщо цій окупації не чиниться жодний збройний опір.
Відповідно до статті 12 Конвенції військовополонені перебувають в руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими.
- За інформацією ЦНС, російські окупанти утримують українських військовополонених і некомбатантів у жахливих умовах.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
- Катування є частиною державної політики РФ – ООН.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.