«Час для об’єднання зусиль в межах коаліції та уряду національної єдності» – Порошенко
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
14 грудня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привітав історичне рішення Європейської Ради щодо початку вступних переговорів для України, закликавши всі демократичні політичні сили обʼєднатись в коаліцію та уряд національної єдності.
14 грудня – запамʼятайте цей дуже крутий день, коли Україні відкрили шлях до членства в ЄС. Буквально щойно мені зателефонувала посол ЄС в Україні Катерина Матернова, і як же бринів її голос… Це Новина, за яку ми так довго боролися. Новина, яка стала можливою завдяки найкращим нашим воїнам…Тому дякую за неї всьому українському народові і його Збройним силам, – зазначив Порошенко.
Політик зазначив, що невдача відкинула б нас на покоління, одначе Україні вдалося. Він відзначив величезну роль у цьому європейських лідерів, які відстоюють Україну як свою державу. Тож висловив вдячність кожному з них, хто сказав “так”, і навіть тому, “хто вийшов з залу”.
Порошенко нагадав, що початок переговорів – це не фініш, а продовження важкої роботи: “шлях до членства – це не спринт, а марафон чи, точніше, багатоборство, де від кандидата знадобляться всі сили, навички та вміння. Особливо важливо це під час війни”. Водночас висловив впевненість, що Україна здужає, додавши, що шлях до членства — це верховенство права, це свобода включно зі свободою слова, це парламентський плюралізм і всі Копенгагенські критерії.
Як наголосив п’ятий президент, боротьба за європейське майбутнє України почалася 10 років тому під час Революції Гідності і закликав пройти всі етапи цього “євроінтеграційного багатоборства”разом, в одній команді, в дусі справжньої єдності та взаємопідтримки.
Щиро вважаю, що прийшов час для прагматичного об’єднання зусиль всіх демократичних сил в рамках коаліції та уряду національної єдності на засадах спільної відповідальності та довіри. Також це і потужний сигнал світу – і союзникам, і нашому ворогові. (Я уявляю собі кислу міну Путіна і його кодла). Це наш меседж про міць та рішучість України боротись та Перемогти. Майбутнє України – в ЄС і НАТО з нашою Армією, Мовою і Вірою!, – резюмував лідер “ЄС”.
Зауважимо, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС.
Окрім цього, Єврокомісія надала статус кандидата Грузії і розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто “необхідного рівня відповідності критеріям членства”. Лідери Євросоюзу закликали Єврокомісію до березня підготувати звіт для ухвалення відповідного рішення.
- 14 грудня президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.
- 13 грудня Європейська комісія погодила надання Угорщині доступу до частини коштів Європейського Союзу, що Брюссель раніше заморозив через сумніви стосовно незалежності угорської судової системи.
- 12 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна готова зняти вето на план Європейського Союзу щодо фінансування України в обмін на мільярди, які блок заморозив через проблеми з верховенством права у країні.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожував заблокувати кандидатуру України на членство в ЄС.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.