Нідерланди продовжать надавати допомогу енергетичному сектору України

Джерело: Міністерство енергетики України 

За результатами зустрічі заступника міністра енергетики України Ярослава Демченкова з делегацією Королівства Нідерландів на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку країни Джеффрі ван Льовеном стало відомо, що Нідерланди й надалі будуть підтримувати енергетичний сектор України, а також зацікавлені у поглибленні співпраці у сталій енергетиці та децентралізації генерації.

Зустріч відбулася на одному з енергетичних об’єктів, який було пошкоджено під час російських атак.

Джеффрі ван Льовен висловив захоплення роботою і стійкістю українських енергетиків та привітав Україну з рішенням Європейської Ради розпочати переговори про вступ України до ЄС, наголосивши на перспективах повної інтеграції українського і європейських енергетичних ринків.

“Україна має високий потенціал розвитку енергетичної галузі. Ми не чекаємо завершення війни і вже працюємо над проєктами, які дозволять посилити стійкість і гнучкість нашої енергосистеми. Враховуючи успішну політику з відмови Нідерландів від викопного палива та значне збільшення потужностей ВДЕ, ми пропонуємо долучатися до проєктів в Україні –  у сонячній, вітровій генерації”, – сказав Ярослав Демченков.

Від імені міністра енергетики Германа Галущенка заступник міністра подякував Нідерландам за допомогу українському енергетичному сектору, зокрема, у відновленні та ремонті енергетичної інфраструктури.

Нідерланди виділили близько 650 мільйонів євро на підтримку нагальних потреб України (з них понад 120 мільйонів – на енергетику) та спрямували 84 партії гуманітарної допомоги загальним обсягом понад 1 000 одиниць енергетичного обладнання.

Також заступник міністра ознайомив гостя зі станом видобутку природного газу в Україні та окреслив перспективи залучення нідерландських трейдерів до зберігання природного газу в українських підземних газових сховищах.

Окрім цього, він звернувся до нідерландської сторони з пропозицією долучити Україну до навчальної програми перекваліфікації працівників нафтогазової та вугільної галузі для роботи у сфері ВДЕ.

У вівторок, 15 липня, Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.