Міноборони активізує роботи із гуманітарного розмінування
Джерело: Міноборони України
Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
За його інформацією, наразі додатково сформовано десять батальйонів та три роти розмінування. Також затверджено План гуманітарного розмінування деокупованих територій на 2024 рік, в якому визначені території і послідовність робіт.
Олександр Павлюк є координатором Національного органу з питань протимінної діяльності. Завданням інституції є координація заходів з гуманітарного розмінування на національному рівні.
Перший заступник міністра повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ групами розмінування уповноважених підрозділів вже очищено від вибухонебезпечних предметів:
- 2 610 квадратних кілометрів територій;
- понад 68 квадратних кілометрів акваторій;
- 8 463 кілометрів автомобільних доріг;
- 8 694 кілометрів ліній електропередач;
- 3 087 кілометрів залізничних колій;
- 650 кілометрів трубопроводів.
До заходів розмінування залучені п’ять операторів протимінної діяльності, ще десять проводять нетехнічне обстеження території. Разом це 216 груп та понад 1 300 фахівців.
Зокрема, для подальших робіт вже визначили та ідентифікували майже 26 тисяч гектарів територій, потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами.
- Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.
- Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування” заступникові міністра оборони України Юрію Джигиру під час його візиту до Вільнюса.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.