В січні Болгарія, Румунія і Туреччина підпишуть угоду про спільне розмінування Чорного моря
Джерело: TRT Haber
Міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер в суботу, 16 грудня, заявив, що Болгарія, Румунія і Туреччина 11 січня планують підписати угоду про спільне розмінування акваторії Чорного моря.
“Відновлення миру та стабільності в Чорному морі є важливим для всього світу, особливо для прибережних держав”, – йдеться в заяві міністра оборони.
Він зазначив, що в рамках “Потрійної ініціативи”, започаткованої під керівництвом Туреччини проти мінної небезпеки в Чорному морі, 22-23 листопада провели 3-й раунд зустрічі Чорноморської цільової групи протимінних заходів за участю делегацій з Туреччини, Болгарії та Румунія.
А 11 січня 2024 року планують провести церемонію підписання у Стамбулі за участю міністрів оборони трьох країн.
Яшар Гюлер також прокоментував “зернову угоду”.
“Щодо тривалих конфліктів між Україною та Росією, як Туреччина, ми продовжуємо наші зусилля під керівництвом нашого президента, щоб знайти вирішення цієї кризи з першого дня. У цьому контексті ми заявляємо, що територіальна цілісність України має бути захищена на кожному рівні та на кожному майданчику. Ми прагнемо, щоб ця війна, яка торкається всього світу, якнайшвидше закінчилася”, – йдеться в заяві.
Міністр оборони додав, що Туреччина продовжує “зусилля для реактивації Чорноморської зернової угоди, яка реалізувалася під координацією нашої країни та своєю ефективністю внесла значний внесок у подолання зернової кризи”.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.
- Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування” заступникові міністра оборони України Юрію Джигиру під час його візиту до Вільнюса.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.