РФ відмовляється забирати власних військових: в Україні оприлюднили список полонених росіян

Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram

Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.

У повідомленні наголосили, що не забираючи своїх солдатів із полону, військове командування армії РФ порушує власний армійський статут.

Так, відмовляючись від обмінів військовополоненими, російська сторона фактично порушує базовий та основний документ, що регламентує функціонування своїх збройних сил. Пункт 23 Статуту внутрішньої служби армії РФ говорить, що “Командири (начальники) зобов’язані вживати заходів щодо звільнення зазначених військовослужбовців відповідно до норм міжнародного гуманітарного права”.

Про які заходи йдеться? Все дуже просто — взяти і нарешті провести обмін, — мовиться у повідомленні.

Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликаючи провести обмін “всіх на всіх”, пропонуючи репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, одначе, РФ ігнорує ініціативи.

Тож нині Україна погодила безпрецедентний крок і готова на регулярній основі публікувати списки російських військовослужбовців, яких Росія протягом усього періоду повномасштабного вторгнення викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати.

Проєкт вперше відкрито опублікував список російських військовополонених (“список 200”), яких Росія відмовилася повертати.

Щоб прибрати всі інсинуації у питаннях проведення обмінів у майбутньому та показати реальну кількість російських військовослужбовців у полоні, ми продовжимо цю практику.

 

 

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.