Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з «ДНР»

Джерело: Державне бюро розслідувань

Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з “ДНР” та фінансування тероризму – йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння СБУ завершили досудове розслідування стосовно генерального директора макіївського ливарного заводу. Він, після тимчасової окупації міста, продовжив роботу у “ДНР”, співпрацював з РФ та нелегально торгував на українському ринку.

Загалом його підприємство сплатило в казну фейкової республіки близько 15 млн грн податків.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Ливарний завод у Макіївці на Донеччині продовжував працювати після тимчасової окупації у 2014 році. Керівник підприємства свідомо перереєстрував виробництво відповідно до російського законодавства та тимчасової терористичної влади “ДНР”.

Вироблену продукцію спочатку збували виключно на ринку РФ, а у 2017 році вирішили вийти на український ринок через фірми-прокладки. Загалом, юридично було утворено 7 фірм на підставних осіб. Продукція перевантажувалася у місті Таганрог Ростовської області РФ, а у сфальсифікованих документах зазначався інший виробник.

Зловмисники встигли укласти 13 контрактів на 50 млн грн.

Правоохоронці викрили та зупинили злочинну діяльність ще до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Генеральний директор ливарного заводу з Макіївки у 2019 році повернувся в Україну, але й досі мав вплив на злочинну діяльність очолюваного ним підприємства.

У травні 2023 року його було затримано та повідомлено про підозру організатору схеми, а також одному із директорів та головному бухгалтеру приватного підприємства із Житомирщини.

У жовтні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру генеральному директору через сплату мільйонних податків “ДНР”. За ці кошти терористи мали змогу утверджувати свою владу в регіоні та продовжувати воювати проти українців.

Він обвинувачується у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.

Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.