Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з «ДНР»

Джерело: Державне бюро розслідувань

Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з “ДНР” та фінансування тероризму – йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння СБУ завершили досудове розслідування стосовно генерального директора макіївського ливарного заводу. Він, після тимчасової окупації міста, продовжив роботу у “ДНР”, співпрацював з РФ та нелегально торгував на українському ринку.

Загалом його підприємство сплатило в казну фейкової республіки близько 15 млн грн податків.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Ливарний завод у Макіївці на Донеччині продовжував працювати після тимчасової окупації у 2014 році. Керівник підприємства свідомо перереєстрував виробництво відповідно до російського законодавства та тимчасової терористичної влади “ДНР”.

Вироблену продукцію спочатку збували виключно на ринку РФ, а у 2017 році вирішили вийти на український ринок через фірми-прокладки. Загалом, юридично було утворено 7 фірм на підставних осіб. Продукція перевантажувалася у місті Таганрог Ростовської області РФ, а у сфальсифікованих документах зазначався інший виробник.

Зловмисники встигли укласти 13 контрактів на 50 млн грн.

Правоохоронці викрили та зупинили злочинну діяльність ще до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Генеральний директор ливарного заводу з Макіївки у 2019 році повернувся в Україну, але й досі мав вплив на злочинну діяльність очолюваного ним підприємства.

У травні 2023 року його було затримано та повідомлено про підозру організатору схеми, а також одному із директорів та головному бухгалтеру приватного підприємства із Житомирщини.

У жовтні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру генеральному директору через сплату мільйонних податків “ДНР”. За ці кошти терористи мали змогу утверджувати свою владу в регіоні та продовжувати воювати проти українців.

Він обвинувачується у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.