До блоку БРІКС приєдналися ще п’ять країн

Джерело: Africa News

1 січня до групи БРІКС офіційно приєдналися Саудівська Аравія, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Іран та Ефіопія.

П’ять країн мали приєднатися до блоку у серпні 2023 року на 15-му саміті БРІКС у Йоганнесбурзі, Південна Африка. Аргентина також отримала запрошена, проте відмовилася в кінці грудня 2023 року.

Група країн БРІКС, що розвиваються, була сформована в 2006 році Бразилією, Росією, Індією та Китаєм, а Південна Африка приєдналася в 2010 році.

Відтоді він став важливою платформою для співпраці між ринками, що розвиваються, і країнами, що розвиваються. Зауважується, що подвоєння кількості членів у понеділок спрямоване на підвищення впливу групи на світовій арені.

У серпні президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн.

Спільно країни БРІКС мають загальне населення близько 3,5 мільярдів осіб, а сукупна економіка у понад 28,5 трильйонів доларів становить близько 28% світової економіки.

Зазначається, що зростання групи може означати зміну в геополітичному ландшафті. Проте, деякі експерти наголошують, що розбіжності всередині групи можуть послабити процес прийняття рішень і владу БРІКС в цілому. 

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.