Росіяни розтянули невидимий «щит» майже по всій лінії фронту – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Російські армійці майже по всій лінії фронту розтягнули невидиму стіну електромагнітних імпульсів, “жертвами” яких стають випущені ЗСУ ракети, боєприпаси і безпілотники.
“Це рідкісний, але вирішальний приклад російської технологічної переваги у війні, яка поступово схиляється на користь Москви. Складна мережа радіо-, інфрачервоних і радіолокаційних сигналів, що передається у небо над полем бою, забезпечує російським силам безпрецедентний захист у деяких районах”, – йдеться в матеріалі.
За даними видання, найбільш важливою при цьому всьому, ймовірно, є здатність Росії протистояти українським дронам, які допомагають у розвідці та нанесенні ударів на великі відстані.
“У них завжди була хороша електронна боротьба з початку повномасштабного вторгнення. Але тепер вона краща, ніж у нас”, – зазначив один з військовослужбовців, підрозділ якого регулярно використовує безпілотники Mavic.
- Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв розповів, скільки повітряних цілей ворога знищили українські військові 2 січня в зоні контролю оперативно-тактичного угруповання “Північ”.
- Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що після масованого ракетного удару по Україні російські військові активно застосовували безпілотники для проведення повітряної розвідки.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.