Від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили понад 1500 об’єктів медзакладів – МОЗ
Джерело: МОЗ України
За майже два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 501 об’єкт медзакладів та ще 195 — зруйнували вщент.
З них вже вдалося повністю відновити 474, ще 383 об’єкти медзакладів відбудовано частково або перебувають в процесі відновлення.
Зазначимо, що внаслідок обстрілів та бомбардувань найбільших втрат зазнали медичні заклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Херсонщини, Запоріжжя. Інформацію щодо Луганщини наразі отримати у повному обсязі неможливо.
Крім того, від початку війни російська армія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 253 автомобілі та захопила 125 автівок “екстренки”.
Однак, станом на початок січня 2024 року, в Україні вже вдалося відновити більшість медичних закладів на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Зокрема, найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.
- 2 січня під час масованого російського обстрілу одна з ракет поцілила у лікарню у Києві, де проходять реабілітацію військові. Ворожа ракета не вибухнула, утім її бойова частина застрягла у підлозі першого поверху закладу.
- У Дніпропетровській області відновили лікарню, пошкоджену російськими окупантами у перший рік повномасштабної війни.
- У Житомирській області відновили лікарню, яка була пошкоджена російськими загарбниками у перші місяці повномасштабного вторгнення.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.