У НАТО пообіцяли значну військову допомогу Україні
Джерело: Reuters
10 січня на засіданні Ради Україна-НАТО, союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть надавати країні значну військову, економічну та гуманітарну допомогу на тлі повномасштабного вторгнення Росії, що триває майже два роки.
Країни-члени окреслили плани з надання Україні “мільярдів євро додаткових можливостей” у 2024 році.
НАТО рішуче засуджує російські ракетні та безпілотні атаки на українських цивільних жителів, зокрема зі зброєю з Північної Кореї та Ірану, – заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. – Поки Москва посилює свої удари по українських містах і населенню, союзники по НАТО зміцнюють протиповітряну оборону України.
Україну на онлайн-зустрічі представляли командувач ВПС Києва генерал-лейтенант Микола Олещук та заступник міністра внутрішніх справ Олексій Сергієв.
Росія посилила атаки в новорічний період і завдала ударів по двох найбільших містах України, Києві та Харкові, на початку цього місяця під час нової хвилі важких авіаударів.
Засідання Ради Україна-НАТО відбулося на прохання української сторони.
Додамо, що у НАТО заявили про засудження останніх масованих ракетних ударів по Україні з боку РФ. Альянс запевнив у продовженні підтримки українських сил у боротьбі проти росіян.
8 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що провів нараду відносно подальшої міжнародної роботи та висловив сподівання на посилення української ППО. 9 січня Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого проаналізували останні масовані атаки РФ та ефективність Повітряних сил.
Ввечері 9 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив сподівання, що засідання 10 січня супроводжуватиметься швидкими зобов’язаннями посилити протиповітряну оборону країни, аби відбити хвилі масованих ракетних атак РФ.
- 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість вдалось збити.
- 2 січня Сили ППО знищили 72 ракети та 35 БпЛА.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- В ISW зреагували на чергову масовану атаку росіян по Україні. Фахівці вважають, що окупанти намагатимуться адаптуватись до можливостей української ППО.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.
Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.