Президент Естонії закликав до довгострокових інвестицій в оборону України

Джерело: The Guardian

Під час сьогоднішнього візиту президента Володимира Зеленського до Таллінна глава Естонії Алар Каріс заявив, що країна “має довгострокове зобов’язання внести 0,25% оборонного бюджету протягом 2024-2027 років для надання військової підтримки Україні”.

Довговічний мир вимагає довгострокових інвестицій в оборонні можливості, – наголосив Каріс.

Він додав, що потрібно нарощувати спроможність європейського оборонного комплексу, надавати Україні те, що їй потрібно, “не завтра, а вже сьогодні”. Лідер Естонії переконаний, що тверді дії мають запобігти будь-яким подальшим агресивним війнам у Європі.

Ми не повинні обмежувати озброєння, яку ми надаємо Україні. Наше звернення до всіх союзників: ми повинні значно більше сприяти обороні. Росія та інші авторитарні режими загрожують нашим спільним цінностям і безпеці. Росія хоче не лише завоювати Україну. З іншими диктаторами вона кинула виклик демократичному світу. Використовуючи зброю, отриману від Північної Кореї та інших державних акторів, Путін також бореться з ними, – заявив Алар Каріс.

11 січня під час офіційного візиту до Естонії президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Естонської Республіки Аларом Карісом. Зеленський подякував естонському суспільству за незмінну увагу до України, підтримку українського народу та Сил оборони.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).