Умєров: Нову редакцію законопроєкту про мобілізацію найближчим часом внесуть на розгляд

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

11 січня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що його команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з народними депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Наші воїни потребують ротацій та відпусток. Наші воїни потребують можливості відновитися. Наші воїни мають право знати, що їх чекає, та планувати власне життя. Законопроєктом  про мобілізацію планується встановити чіткий термін служби по мобілізації – і це потрібно кожному воїну, – заявив глава Міноборони.

За словами Умєрова, проєкт готові виносити на погодження уряду найближчим часом. Попередню редакцію законопроєкту відкликали.

І додав, що документ потрібен “якнайшвидше” обороні нашої держави і кожному воїну, який зараз на фронті.

Як зауважив глава оборонного відомства, над мобілізаційним законопроєктом працювали пів року в робочій групі – представники всіх без винятку фракцій парламенту, команди Міністерства оборони, Генерального штабу та низки інших міністерств та відомств.

Вже після реєстрації законопроекту у парламенті спільно з командою Міноборони, Головнокомандувачем Залужним, начальником Генштабу Шапталою брали участь в обговореннях та закритих нарадах. Запевнив, що “почули та врахували всі застереження”.

Воїнам треба дати можливість відпочити. Це справедливо. Звільненим з полону треба дати вибір, чи залишатися у війську. Ті з них, хто обере залишитися, потребуватимуть щонайменше кількох місяців відпустки. Це чесно. Строковиків треба нарешті відпустити додому. Це правильно. Зараз критично важливі для держави питання мобілізації, військового обліку та проведення ротацій – політизуються та гальмуються. Це неприпустимо в часи великої війни, – констатував Умєров.

Ввечері 25 грудня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” (реєстр. № 10378).

Раніше Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зазначив, що до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” включено певні норми, що не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави. Мовиться зокрема про пропозицію мобілізації жінок та ротації військовослужбовців.

Також він заявив, що спільно з Міністерством оборони погоджено, щоб новий законопроєкт про мобілізацію передбачав службу у війську впродовж 36 місяців після призову.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.

Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.