Байден і Трамп зрівнялись у рейтингах – опитування Reuters/Ipsos

Джерело: Reuters/Ipsos

Згідно з опублікованим у середу, 10 січня, опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.

Фото: Reuters

Майже третина респондентів заявили, що не підтримують жодного з кандидатів. Близько 13% сказали, що не будуть брати участь у виборах, тоді як 9% запевнили, що підтримають іншого кандидата, а 8% повідомили, що досі не визначились.

За даними видання, коли респондентів попросили обрати між двома прізвищами, вони розділилися порівну: Трампа і Байдена підтримали по 48% опитаних.

У той час антивакцинатор Роберт Кеннеді-молодший, нащадок відомої політичної династії, який балотується як незалежний кандидат, отримав підтримку 18% респондентів. Це знизило підтримку Байдена у тристоронньому змаганні до 29%, а підтримку Трампа — до 30%.

“Опитування відобразило поляризований стан політики США: 76% демократів зазначили, що проголосували б за Байдена на виборах 5 листопада, і так само 76% республіканців заявили, що підтримають Трампа”, – йдеться в матеріалі.

Водночас лише 17% незалежних виборців заявили, що проголосували б за Трампа, а 11% зазначили, що підтримають Байдена. При цьому 41% цієї групи заявили, що взагалі не будуть голосувати.

Рандомізоване онлайн-опитування проводилося з 3 по 9 січня по усіх штатах і має похибку плюс-мінус 1,5 відсоткових пункти.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.