Митрополиту УПЦ МП, який благословив «приєднання» Луганська до РФ, повідомлено про підозру

Джерело: СБУ

Підсанкційному митрополиту Луганської єпархії УПЦ МП, який співпрацює з російськими загарбниками у тимчасово захопленому місті, повідомлено про підозру.

За даними слідства, у вересні 2022 року клірик прибув до Кремля для участі у церемонії так званого “приєднання” тимчасово окупованих регіонів України до складу РФ.

Там він підтримав агресивну війну Росії проти нашої держави та захоплення частини української території, у тому числі Луганщини.

У травні того ж року Василь Поворознюк був на засіданні “круглого столу”, який проводили у Луганську під керівництвом гауляйтера Пасічника.

Тоді на камери російських телеканалів Поворознюк спільно з радником Кадирова виступив за прийняття так званої “резолюції”, де поширювали фейки про українських воїнів та ситуацію на фронті.

Крім того, у ході численних інтерв’ю для кремлівських пропагандистів фігурант героїзував російських окупантів та закликав до продовження війни проти України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Поворознюку про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Раніше за поданням СБУ РНБО України застосувала до нього санкції.

Оскільки клірик переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганщини, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.