США завдали нового удару по об’єкту хуситів у Ємені
Джерело: Центральне командування США
Уночі 13 січня Сполучені Штати завдали удару по радіолокаційному об’єкту угруповання хуситів у Ємені.
Удар було завдано ракетами “”Томагавк” з есмінця ВМС США “Карні” (DDG 64).
“Удар був наступною дією по конкретній військовій цілі, пов’язаній з ударами, завданими 12 січня, спрямованими на зниження здатності хуситів атакувати морські судна, включно з комерційними суднами”, – мовиться у повідомленні.
Водночас у Центральному командування США наголосили, що сьогоднішні нічні удари не пов’язані з операцією Prosperity Guardian, оборонною коаліцією з понад 20 країн, що діють у Червоному морі, Баб-ель-Мандебській протоці та Аденській затоці, і проводяться окремо від неї.
У США нагадали, що з 19 листопада 2023 року хусити, за підтримки Ірану, атакують та переслідують судна у Червоному морі та Аденській затоці.
Для атак угруповання застосовує, зокрема, протикорабельні балістичні ракети, БпЛА та крилаті ракети.
Додамо, що атаки по об’єктах хуситів США, Велика Британія та їх союзники почали завдавати уночі 12 січня. Ці атаки – відповідь на дії хуситів, які протягом останнього часу атакували міжнародні морські судна у Червоному морі.
Президент США Джо Байден назвав нічні атаки успішними. Він наголосив, що США та союзники раніше попередили хуситів, що завдаватимуть ударів, якщо угруповання не припинить атаки на кораблі.
У США повідомили, що 12 січня було атаковано понад 60 об’єктів хуситів на території Ємену.
- В п’ятницю, 12 січня, під час ракетної атаки біля Ємену хусити помилково націлилися на танкер, що перевозив російську нафту.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…