OpenAI дозволила використовувати ШІ для деяких військових цілей – ЗМІ
Джерело: Intercept
Компанія OpenAI внесла зміни у свою політику використання технології військовими цілями, усунувши без оголошення заборону на цей вид застосування. Дані про це містяться на сайті в оновленнях “Політики використання” OpenAI.
До 10 січня сторінка “Політика використання” OpenAI містила заборону на “діяльність, яка має високий ризик фізичної шкоди”, включаючи “розробку зброї” та “військову діяльність”. Однак оновлена політика зберігає заборону на використання послуг OpenAI для завдання шкоди собі чи іншим, але загальна заборона на використання технологій у військових цілях більше не вказана.
Представник OpenAI Ніко Фелікс в коментарі Intercept вказав, що ці зміни були спрямовані на поліпшення чіткості та читабельності документа, а також включають інші значущі зміни в формулюванні. Він також підкреслив, що компанія працює над створенням універсальних принципів, легких у запам’ятовуванні та застосуванні, оскільки їхні інструменти використовуються у всьому світі звичайними користувачами.
Водночас представник відмовився уточнювати, чи охоплює розпливчаста заборона будь-яке використання у військових цілях.
“Будь-яке використання наших технологій, у тому числі військовими, для розробки або використання зброї, завдання шкоди іншим людям чи знищення власності або участь у несанкціонованих діях, які порушують безпеку будь-якої служби чи системи, заборонено”, — наголосив він.
- Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот ChatGPT зі штучним інтелектом, веде переговори з інвесторами про залучення нового раунду фінансування на 100 млрд доларів США або більше.
Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.
Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.
В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.