На Житомирщині викрили концерн, що постачав до РФ матеріали для фортифікаційних споруд
Джерело: пресслужба СБУ
На Житомирщині Служба безпеки спільно з ДБР викрили концерн, який продавав металеві вироби для виготовлення фортифікаційних загороджень росіянам, попри повномасштабне вторгнення РФ.
Зауважується, що лише протягом 2022 року фігуранти постачили до РФ декілька партій відповідної продукції на понад 1,5 млн доларів.
Отримані товари росіяни використовували для створення загороджувальних систем по периметру військових об’єктів на території РФ та на тимчасово окупованій території України.
Нелегальний експорт до РФ, ймовірно, здійснювали за допомогою схеми так званого “перерваного транзиту”. Спочатку продукцію заводу-виробника відправляли до однієї з європейських країн нібито на замовлення іноземної афілійованої компанії. Після отримання товару підприємство відправляло його до РФ під маркою ще однієї підконтрольної комерційної структури вже з Близького Сходу.
Так, кінцевими одержувачами українського імпорту були російські компанії, які обслуговують потреби окупаційних угруповань країни-агресора.
Під час обшуків виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами оборудки.
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 ККУ (пособництво державі-агресору, вчинене організованою групою).
Наразі триває слідство для встановлення всіх обставин злочину. Санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки України викрила одне із підприємств на Київщині, що здійснювало оптові постачання засобів тактичної медицини до РФ. В організації підозрюється власник однієї з найбільших компаній в Україні, що виготовляє вироби з гуми та пластмаси, зокрема для військового спорядження.
- Служба безпеки встановила особи чотирьох мешканців Києва, що незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на столицю. Нині санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років тюрми.
- На Донеччині затримали ще одного колаборанта ФСБ РФ, який передавав ворогу інформацію про місцезнаходження ЗСУ та військової техніки на прифронтових територіях області, зокрема в Краматорську.
- У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.