Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорів про вступ до ЄС
Джерело: Урядовий портал
Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
Про це йшлось під час онлайн-зустрічі віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та державної міністерки у справах Європи та клімату Німеччини Анни Люрманн.
“Вдячна за рішення Німеччини допомогти Україні посилити нашу інституційну спроможність та експертизу у переговорному процесі з ЄС. На сьогодні Україна має повністю дієздатний уряд, усі гілки влади, і ми маємо сотні людей, готових розпочати роботу вже завтра. Не хочемо втрачати ні хвилини на нашому шляху. Дякуємо вам, що підтримуєте наші прагнення та ентузіазм”, – сказала віцепрем’єр-міністерка під час зустрічі.
Учасниці зустрічі обговорили запуск найближчим часом відповідного спеціального проєкту, що охоплюватиме питання верховенства права, фундаментальних прав та посилення демократичних інституцій – так званих “fundamentals”, що є ключовим розділом у межах переговорного процесу.
Окремо сторони зупинилися на питанні затвердження на Європейській Раді 1 лютого багаторічного фінансового пакету допомоги Україні та обговорили “календар переговорного процесу” вступу.
Анна Люрманн запевнила в підтримці Німеччини як європейських прагнень України, так і довгострокового фінансового механізму для забезпечення економічної стабільності держави.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- 17 січня Німеччина спорядила Україні черговий пакет військової допомоги, що включає вісім бронетранспортерів, 25 безпілотних літальних апаратів та боєприпаси для танків Leopard 1.
- Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.