Польща приєдналася до декларації G7 стосовно гарантій безпеки для України

Джерело: пресслужба глави польського уряду

22 січня, під час свого візиту до Києва, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава приєдналася до Вільнюської декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.

Польща приєдналася до декларації G7, покликаної мобілізувати демократичні країни на підтримку України, – мовиться у повідомленні.

Туск також наголосив, що у Польщі відсутні будь-які сумніви щодо необхідності підтримки України, адже від цього також залежить і безпека його країни. Він додав, що Україна – не самотня, адже боротьба за цінності триває по всьому світу.

Ніщо так не зміцнює взаємну повагу та дружбу, як безкорислива допомога у важкі часи. Запевняю вас – ви не будете самотніми, – запевнив глава уряду Польщі.

Зауважимо, Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.

За словами Зеленського, цей польський оборонний пакет є виявом незмінної допомоги та нової форми співпраці для розширених закупівель зброї на користь українських потреб, представленої у вигляді польського кредиту для України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.