Росія прагне придбати більше балістичних ракет для атак по Україні – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували ракетну атаку РФ по Україні 23 січня зазначивши, що Росія прагне більше атакувати балістикою.

На думку експертів, новий ракетний удар війська РФ здійснили з метою пробити українську ППО.

Для обстрілу окупанти застосували ракети різних типів – С300/С400, крилаті ракети Х-101/555/55, крилаті ракети Ч-22, балістичні ракети “Іскандер”, ракети Х-59/Х-31.

Водночас, зауважили в ISW, вперше за останній час росіяни не використовували під час ударні БпЛА.

Замість цього війська РФ, ймовірно, випустили у повітря приманку, аби експериментувати з ефективністю використання таких приманок і збереження “шахедів” для інших цілей.

Попри це фахівці вважають, що українські сили адаптувалися до нових російських ударних комплексів, і російські війська, ймовірно, продовжують експериментувати з новими ударними пакетами з різними засобами проникнення через українську ППО та змушують Україну розгортати системи ППО в певних місцях.

Речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що 23 січня російські війська здійснили першочергові пуски балістичних ракет і Україні потрібні додаткові засоби для захисту від цих ракет.

“ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, включно з Іраном і Північною Кореєю, тому що балістичні ракети можуть бути більш успішними при враженні українських цілей за деяких обставин”, – резюмували фахівці.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.